Nastírací zařízení typ NZ02+SG

Nastírací zařízení slouží pro rovnoměrné nastírání vrstev zeleného sladu na lísku hvozdu, kde pak dochází k řízenému sušení. Nastírací zařízení typu NZ02 bylo vyvinuto v roce 2009 pro instalaci do hvozdu s šířkou lísky přes 9 m.

K nastíracímu zařízení byl dodán i segmentový dopravník (SG), který zajišťuje přísun materiálu do nastíracího zařízení. 

Jedná se o automatické nastírací zařízení s vlastním pohonem pojezdu a výškově plynule nastavitelným nastíracím šnekem.

Součástí dodávky nastíracího zařízení byla i vlastní pojezdová dráha, která je tvořena přesnou cévovou tyčí sloužící jak pro zabírání ozubeného kola pojezdu, tak i jako nosná kolejnice pro pojezd mostu nastíracího zařízení. Celé nastírací zařízení, použité snímače a provedení motorů je dimenzováno do prostředí s teplotou do 80 °C a relativní vlhkostí vzduchu 100 %. Ovládání nastíracího zařízení je z panelu na rozvaděči a je řízeno průmyslovým PLC.

Parametry nastíracího zařízení NZ02+SG:

Vše v závislosti na rychlosti dopravních cest

  • dopravní výkon 100 m3/hod
  • celkový příkon 5,2 kW
  • hmotnost zařízení 2500 kg
  • zdvih nastíracího šneku 500 mm

Šířku nastíracího zařízení nebo způsob ovládání je možno upravit dle požadavku zákazníka.

Přednosti nastíracího zařízení NZ.02:

  • Možnost zvedání nastíracího šneku v rozmezí 50 cm výšky. Celková výška nastírané vrstvy je dána základní výškou uložení pojezdové dráhy od lísky.
  • Automatický pojezd (krok) nastíracího zařízení při nastření jedné řady.
  • Délka automatického pojezdu (kroku) je uživatelsky definovatelná.

Pro zajištění automatického krokování je zařízení osazeno provozními a havarijními snímači zahlcení nastíracího šneku. Pro hlídání koncových poloh pojezdu jsou osazeny provozní a havarijní snímače polohy.

Od započetí vývoje nastíracího zařízení NZ02+SG, přes vlastní výrobu a montáž bylo zařízení předáno k trvalému užívání za pouhé 3 měsíce. Tato rychlost byla dána precizním zpracováním ve 3D modelovém systému SolidWorks a následnou výrobou prostřednictvím přesného pálení a CNC soustružení. Samotnému vývoji předcházelo podrobné zaměření budovy a budoucího umístění nastíracího zařízení včetně hledání optimalizovaného řešení tak, aby se předešlo jakémukoliv zdržení při extrémně krátkém čase poskytnutému pro montáž nového nastíracího zařízení.

dokumenty ke stažení

nastiraci-zarizeni-typ-nz02-final.pdf