Modernizované obraceče posuvné hromady ve šnekovém provedení
15.9.2021

Tímto můžeme potvrdit úspěšné dokončení obměny technologie posuvných hromad, kdy původní korečkové obraceče posuvných hromad byly nahrazeny novými šnekovými obraceči posuvných hromad.

Modernizované obraceče posuvných hromad ve šnekovém provedení se vyznačují masivní nerezovou konstrukcí  a plně automatickým režimem provozu s možností dálkového ovládání. Díky své konstrukci se vyznačují možností instalace tlakového mytí pod středový most obraceče a díky tomu při pravidelném tlakovém mytí dna posuvné hromady i výrazně vyšší kvalitu vyráběného sladu.

Díky plné automatizaci strojů v kombinaci s automatizací celé technologie posuvných hromad došlo ke snížení pracovního vytížení obsluhy technologie přibližně o 90% a přítomnost obsluhy se omezila pouze na nutnost vyčistění začátku linky od zbytků naklíčeného ječmene a sanitace prostředí mimo klíčící linky. 

Obraceče využívají přesný monitoring polohy, identifikují místa, kde dochází k prokluzu a automaticky korigují výškové nerovnosti dna posuvných hromad, které způsobují zmiňované prokluzy. Díky využití elektrické hřídele a inkrementálních čidel v motoru převodovky dochází k identifikaci skutečného místa polohy s přesností na cm.