Horizontální přehrnovací obraceč

Horizontální přehrnovací obraceč (dále již jen HPO) je určen pro použití na technologické lince typu Lausmann. Slouží k přehrnování namočeného ječmene a zeleného sladu v klíčících skříních, k přesunování zeleného sladu mezi klíčícími skříněmi, do skříně hvozdu a k vyklízení usušeného sladu z hvozdu do sběrného koše. Stroj se vyrábí v nerezovém provedení.

V roce 2017 jsme HPO instalovali u našeho zákazníka v zahraničí. Stroj byl vyroben pro šířku linky 7,1 m.

Zařízení je dimenzováno pro dlouhodobý provoz v náročném klimatickém prostředí, kde se vyskytuje 100% relativní vlhkost vzduchu a slabá kyselina uhličitá.

Pojezd stroje zajišťují 2čelní převodovky (každá strana poháněna samostatnou převodovkou). Pohon hrabel je zajištěn dvěmi čelními převodovkami. Ty jsou navzájem propojené hřídelí.
HPO je vybaven dvěma sadami mlžících trysek. První typ má za úkol dodat potřebné množství vody do materiálu při přehrnování. Druhy typ mlžících trysek se používá k zvlhčení materiálu při přehrnování a zabránění jeho osychání.

Rozvaděč EMI a MaR je instalován v bočnici stroje. Dle přání zákazníka jsme v roce 2017 dodali poloautomatickou variantu stroje. Stroj lze upravit, aby byl plně automatický (vše dle přání zákazníka).

Parametry HPO pro linku šířky 7,1m

  • příkon instalovaných pohonů 12,1 kW
  • počet hrabel 17ks
  • hmotnost zařízení cca 11t

Stroj je osazen tlačítkovým ovládacím panelem. Zároveň je celý stroj monitorován naším řídícím systémem, který je propojen s nadřazeným řídícím systémem.

Zařízení je možné upravit dle specifických požadavků zákazníka a místa instalace. Můžeme nabídnout úpravy např. pro jiné rozměry výrobní linky typu Lausmann, jiné použité materiály nebo způsob ovládání. Veškeré námi vyráběné a dodávané zařízení bylo po konstrukční stránce zpracováno ve 3D konstrukčním systému SolidWorks.

dokumenty ke stažení

horizontalni-prehrnovaci-obracec-pro-linku-lausmann.pdf